OPOLAGRA 2017 – Atrakcje

OPOLAGRA – wiodąca wystawa rolnicza południowej Polski

Czas trwania: 9 – 11 czerwca 2017

Godziny otwarcia dla zwiedzających: 9 – 18

Wstęp: bezpłatny

Parking: 5 pln w piątek i sobotę, 10 pln w niedzielę

Zapraszamy na XIV edycję:

  • 48.000 zwiedzających w 2016
  • ponad 450 wystawców
  • 45 ha powierzchni wystawienniczej
  • kompleksowy program techniki rolniczej
  • profesjonalna prezentacja maszyn
  • wystawa zwierząt wraz z aukcją
  • Kamień Śląski: niedaleko Republiki Czeskiej i Niemiec
  • łatwo osiągalna z autostrady A4

UWAGA!!! Zjazd GOGOLIN z autostrady A4 nieczynny!
Prosimy kierować się na dostępne zjazdy KRAPKOWICE lub STRZELCE OPOLSKIE.

ATRAKCJE

Pokaz maszyn

Pokazy na Opolagrze to około 100 maszyn pracujących w polu, omawianych na żywo przez profesjonalnych komentatorów.

Pokaz zbioru traw

Na oddzielnym polu można zobaczyć kosiarki, prasy rolujące i sieczkarnie samojezdne o wysokich wydajnościach.

Tor przeszkód do prezentacji opryskiwaczy

Atrakcją codziennych pokazów maszyn jest specjalny tor przeszkód do prezentacji opryskiwaczy polowych. Tor przeszkód został opracowany przez DLG we współpracy ze specjalistami i praktykami z branży rolniczej. Jest to jedyny tor w Europie, spełniający wymagania norm ISO. Praca maszyn jest prezentowana publiczności w warunkach zbliżonych do naturalnych, dzięki czemu zwiedzający mogą przekonać się o funkcjonalności prezentowanych maszyn.

Śląska Wystawa Bydła Hodowlanego

to ponad 100 sztuk bydła z Opolszczyzny, Śląska i Dolnego Śląska na ringu. Podczas wystawy wybierany jest Superczempion Opolagry, a najlepsze sztuki można nabyć podczas aukcji. W obszarze wystawy bydła zlokalizowane są stoiska organizacji hodowców, tutaj odbywają się również praktyczne pokazy. W niedzielę odbywa się malowniczy konkurs Młodego Hodowcy.

Śląska Wystawa Bydła Hodowlanego jest organizowana przez Polską Federację Hodowców i Producentów Bydła Mlecznego Oddział Opole pod kierownictwem Teresy Kurowskiej, Okręgowy Związek Hodowców Bydła w Opolu wraz z prezesem związku Martinem Ziają oraz Śląski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka z prezesem Panem Zbigniewem Chwastkiem.

Nowością na terenie wystawy zwierząt są pokazy pracy maszyn umożliwiające np. porównanie technologii zadawania pasz.

Tory do testowania maszyn

Atrakcją Opolagry są stacje do testowania maszyn. Na 11 torach każdy może zebrać własne wrażenia z obsługi ciągników z ładowaczami czołowymi różnych marek. Osiem innych stacji służy z kolei przybliżeniu rolnikom technologii operowania ładowarkami. Każdy pełnoletni zwiedzający może pod okiem operatora zdobyć własne wrażenia z obsługi maszyny.

MANITOU CUP

MANITOU CUP to trzydniowy, niepowtarzalny i bardzo widowiskowy konkurs dla operatorów maszyn roboczych, dziennikarzy i przede wszystkim dla klientów zainteresowanych produktami marki MANITOU i MUSTANG.

Podczas tegorocznych targów OPOLAGRA wyznaczone zostaną tory z przeszkodami, które synchronicznie pokonywane będą przez uczestników konkursu. Emocje walczących o atrakcyjne nagrody operatorów na pewno udzielą się widzom tego niepowtarzalnego wydarzenia.

DEUTZ – FAHR LAND

DEUTZ-FAHR LAND to pokazy nowej generacji ciągników DEUTZ-FAHR z zakresu mocy 100-340 KM pod hasłem maksymalnej wydajności przy minimalnym zużyciu paliwa. Zwiedzający będą mogli osobiście zasiąść za kierownicą ciągników DEUTZ-FAHR i przekonać się o zaletach systemu precyzyjnego rolnictwa Agrosky, o sprawności integracji ciągnika z narzędziem dzięki zastosowanemu systemowi ISOBUS 11783 oraz innych systemów ułatwiających manewry i efektywną kontrolę pozycji ciągnika tj. EasySteer oraz Stop&Go. Wszystko to do sprawdzenia na polu i placach manewrowych z przeszkodami. Przyjdź, wsiądź, odpal silnik i poczuj moc DEUTZ-FAHR!

VALTRA SILESIA SHOW

Dynamiczne pokazy ciągników marki Valtra wraz z maszynami zielonkowymi takimi jak: kosiarki, zgrabiarki, przetrząsacze i przyczepy samozbierające. Osoby odwiedzające pokazy będą miały możliwość zapoznania się z najnowszymi modelami ciągników czwartej generacji, a także z rozwiązaniami stosowanymi przez fińskiego producenta. Valtra Silesia Show to idealne miejsce a zarazem dobra okazja do przetestowania ciągników by poczuć ich moc.

Pokaz pracy małych ładowarek

„Wielki duch w małym sprzęcie”, czyli na co stać małe ładowarki rolnicze – prezentacja ok. 5 małych ładowarek różnych producentów.
Do pokazu zaproszono kilka firm dystrybuujących małe ładowarki rolnicze, przegubowe bez wysięgnika teleskopowego. Prezentacja odbędzie się na placu przy polu pokazowym.
W pierwszej części pokazu każdy operator ładowarki (delegowany przez firmę) będzie miał za zadanie pokonać tor przeszkód w jak najkrótszym czasie, po czym nastąpi 4-minutowa prezentacja możliwości ładowarki przez przedstawiciela firmy.
W drugiej części przewidziany jest konkurs dla zwiedzających, w którym będą mogli pokonywać taki sam tor przeszkód jak operatorzy z firmy.

Pokaz mycia maszyn

Marka HYPERIN zaprasza na bezpośrednie pokazy profesjonalnego czyszczenia maszyn rolniczych.

W pełni wyposażone stanowisko do mycia maszyn rolniczych wraz z ciągłym, praktycznym pokazem bezpiecznego czyszczenia, a następnie zabezpieczania i konserwacji sprzętu rolniczego preparatami HYPERIN.

Akademia Opon GRASDORF

1. oznaczenia na oponach – nośność, ciśnienie montażowe a ciśnienie eksploatacyjne,
2. porównanie powierzchni styku opona-podłoże dla opony diagonalnej, radialnej i niskoprofilowej o tym samym obwodzie toczenia
3. różnice w szerokości opon tych samych rozmiarów, ale różnych producentów,
4. rozmiary felg, właściwy ich dobór i sposób wykonania,
5. nowości:
– opony do upraw międzyrzędowych do dużych ciągników i opryskiwaczy
– opony szerokie do bardzo dużych obciążeń IF, VF

www.opolagra.pl

DLG AgroFood Sp. z o.o.

DLG AgroFood Sp. z o.o.

60-650 Poznań, ul. Obornicka 229 / 307
Fax: +48 61 858 48 48

www.dlg-agrofood.pl

Udostępnij ten artykuł
468 ad