Podsumowanie wystawy OPOLAGRA 2017

Opolagra utrzymuje pozycję największej wystawy na otwartej przestrzeni w południowej Polsce

W dniach 9 – 11 czerwca 2017 po raz XIV-ty odbyła się największa regionalna wystawa rolnicza w Polsce – OPOLAGRA.

Przez trzy dni 45 000 osób zwiedziło stoiska 427 wystawców, przy czym niedziela przeszła najśmielsze oczekiwania organizatora, kiedy to pojawiło się 25 000 zwiedzających.

Wydarzeniem tegorocznej edycji było Europejskie Forum Mleka, którego organizatorem była COPA – COGECA oraz Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Gościem honorowym był Pan Czesław Siekierski – europoseł, przewodniczący Komisji Rolnictwa w Parlamencie Europejskim oraz Pani dr Ewa Lech – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele branży z całej Europy.

Opolagra to uczta dla profesjonalistów branży rolniczej. Ilość pokazów, jakie miały miejsce podczas Opolagry w czasie trzech dni była rekordowa. Wszystkie pokazy i konkursy odbyły się na pasie startowym i objęły powierzchnię 20 000 metrów kwadratowych. Były to: MANITOU CUP, Świat Deutz Fahr, Akademia Opon Grasdorf, prezentacja mycia maszyn Hyperin, konkurs Precyzyjny Gospodarz, pokaz i konkurs miniładowarek pt. „Wielki duch w małym sprzęcie” oraz Valtra Silesia SHOW. Tradycyjnie, jak co roku na pow. 20ha odbyły się pokazy zbioru zielonek, w których wzięło udział 40 maszyn, a na specjalnym torze DLG odbywały się testy opryskiwaczy.

Po raz drugi zorganizowany został komis maszyn używanych, pod patronatem EFL Credit Agricole oraz serwisu Alehit.pl. Zwiedzający mogli wybierać wśród 30 maszyn.

Z kolei wystawa zwierząt była w tym roku bogatsza o bydło mięsne. Na wybiegu zaprezentowało się 100 sztuk bydła mlecznego. Odbył się malowniczy konkurs młodych hodowców. Podczas wyceny prym wiodły zwierzęta z KR Kietrz Sp. z o. o. i OHZ Głogówek sp. z o.o., które zdobyły tytuły superczempiona odpowiednio w kategorii jałowic i krów.

Opolagra, co roku daje możliwość wygrania atrakcyjnych nagród. Sprzedawcy maszyn, środków produkcji i organizacje rolnicze dystrybuują zaproszenia, będące kuponami konkursowymi. Każdy, kto taki kupon wypełni i wrzuci do urny podczas trwania wystawy, ma szansę wygrać atrakcyjną nagrodę. W poprzednich latach były to: agregat uprawowy Namyslo, pojazd użytkowy Kubota, opryskiwacz polowy TAD-LEN, zgrabiarka pokosów firmy KRONE, rozsiewacz Bogballe, agregat uprawowy Vogel Noot i rozsiewacz AMAZONE ZA-M 1001 Special.

Podczas edycji 2017 nagrodą był pojazd APS Bike, który ufundowała firma SCHMIDT.

Podczas losowania, 11 czerwca 2017, szczęśliwym okazał się los Pana Marcina Kapolki z miejscowości Walce.

Wręczenie nagrody miało miejsce w biurze organizatora Opolagry tuż po zakończeniu wystawy.

 

Na zdjęciu od lewej: Arleta Bartkowiak (organizator Opolagry), Adam Schmidt (firma SCHMIDT), Marcin Kapolka (laureat), Ludwik Apolinarski (organizator Opolagry).

Opolagra 2018 odbędzie się w dniach 15 – 17 czerwca 2018 r. na lotnisku w Kamieniu Śląskim.

DLG AgroFood Sp. z o.o.

DLG AgroFood Sp. z o.o.

60-650 Poznań, ul. Obornicka 229 / 307
Fax: +48 61 858 48 48

www.dlg-agrofood.pl

Udostępnij ten artykuł
468 ad