AGROTECH z nową Nagrodą Ministra Rolnictwa

Rozmowa z Bożeną Staniak, wiceprezes zarządu Targów Kielce

– Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach to dziś ceniona marka, symbol najwyższej jakości. Co jest jej miarą?

– Przez blisko ćwierć wieku, jakie upłynęły od pierwszej edycji, targi AGROTECH  stały się nie tylko ulubionym miejscem spotkań gospodarzy i nawiązywania oraz wzmacniania  biznesowych relacji, ale czołową wystawą spośród 150 wydarzeń organizowanych dla branży rolniczej w kraju. Targi w Kielcach na stałe weszły do historii polskiego rolnictwa. Miarą powodzenia AGROTECHU jest liczne grono wystawców i zwiedzających. O ich prestiżu świadczy między innymi obecność przedstawicieli polskiego rządu oraz delegacji zagranicznych – podobnie jak w roku ubiegłym gościmy, np. delegację z Kongo czy ambasadora Kazachstanu.

– W tym roku targi odwiedza, już po raz drugi, Krzysztof Jurgiel, Minister Rolnictwa i Restrukturyzacji Wsi…

– Będziemy gościć Pana Ministra w pierwszym dniu targów, 16 marca. Weźmie udział w uroczystości ich otwarcia, następnie obejrzy wystawę. Podczas wizyty przewidziano również konferencję prasową z udziałem Wojewody Świętokrzyskiego pani Agaty Wojtyszek. Nie zabraknie oczywiście spotkania z rolnikami. Wizytę zakończy udział w gali, podczas której między innymi wręczony zostanie Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz specjalna Nagroda Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

–  Nagroda Ministra w postaci statuetki pojawia się w 2018 roku po raz pierwszy…

– Tak, z inicjatywy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na targach AGROTECH po raz pierwszy wręczona zostanie specjalna nagroda w postaci statuetki. Będzie przyznawana w dwóch kategoriach  – „Osobowość” i „Polska firma z sukcesem”. Nagroda ta jest uznaniem dla osób, organizacji, przedsiębiorstw, które przyczyniają się do rozwoju polskiego rolnictwa i promują jego pozytywny wizerunek w kraju i za granicą. Pierwszych dwóch laureatów w obu kategoriach poznamy 16 marca, podczas gali towarzyszącej Międzynarodowym Targom Techniki Rolniczej AGROTECH 2018 w Targach Kielce.

TARGI KIELCE S.A.

TARGI KIELCE S.A.

25-672 Kielce, ul. Zakładowa 1
Telefony: 41 365 12 22, 41 345 62 61

www.targikielce.pl

Udostępnij ten artykuł
468 ad