Specjalnie dla polskich rolników

Wywiad z dr Andrzejem Mochoniem, prezesem Targów Kielce

– W roku ubiegłym targi AGROTECH odwiedziło aż 71 250 rolników z różnych rejonów kraju. Na czym polega fenomen tej wystawy? 

– Lubię obserwować, jak AGROTECH powstaje  – nowoczesne ciągniki powoli zapełniają hale wystawiennicze, lśnią karoserie, maszyny kuszą nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Myślę, że na wszystkich zwiedzających, podobnie jak na mnie, wielkie wrażenie robią setki ton sprzętu rolniczego z całego świata, zebrane w 11 halach Targów Kielce. Od kilku lat do naszych 7 hal targowych musimy dobudowywać 4 kolejne pawilony wystawiennicze – taki rozmach ma ta wystawa i wciąż się rozwija. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej  po 24 latach istnienia, stanowią kompleksowy przegląd maszyn i sprzętu z całego świata. W tym roku gościmy 600 wystawców z 24 krajów. Są wśród nich znane globalne brandy i marki krajowe.

Bywając na targach AGROTECH polski rolnik może pracować efektywniej, wdrażać nowinki podpatrzone w Kielcach i działać na miarę XXI wieku – niezależnie czy prowadzi niewielkie rodzinne gospodarstwo czy to wielkoobszarowe. Dzięki takiemu przekrojowi marek łatwo jest znaleźć maszyny rolnicze w różnych cenach. AGROTECH to obecnie największa w Polsce wystawa techniki rolniczej organizowana w halach, dedykowana specjalnie polskim rolnikom i ich zróżnicowanym potrzebom. Jest również największą wystawą targową w Polsce, spośród wszystkich branż gospodarki. Te targi warto targi zobaczyć na własne oczy, bo robią wyjątkowe wrażenie. W Kielcach trzeba być.

– Wiedza i eksperci rolniczy to jeden z atutów targów AGROTECH …

– Od początku postawiliśmy nie tylko na prezentację sprzętu, ale również na edukacyjną stronę targów. W Kielcach zawsze obecni są przedstawiciele rolniczych organizacji, instytucji, ośrodków doradczych. Odbywają się szkolenia, prezentacje. Rolnicy mają szansę pogłębić swą wiedzę o warunkach kolejnych dotacji unijnych i dopłat, dowiadują się, z jakich ubezpieczeń warto skorzystać. Kielecki AGROTECH jest źródłem wiedzy o nowoczesnym rolnictwie i należy z niego czerpać u progu nowego sezonu. Na przykład podczas tej edycji Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie pomagać rolnikom wypełniać właściwie e-wnioski o dopłaty. To cenna i praktyczna wiedza. Na porady specjalistów w różnych rolniczych dziedzinach można liczyć na wielu stoiskach targów AGROTECH.

– Targi w Kielcach to zawsze moc atrakcji, czego można spodziewać się w tym roku?

 – Z pewnością nie zabraknie pokazów na stoiskach firm – wewnątrz hal i na zewnątrz. Firmy przygotowały niespodzianki dla zwiedzających, liczne konkursy. Na przykład marka John Deere świętuje w Kielcach 100-lecie swego pierwszego ciągnika. Miłośnicy gier komputerowych poznają najnowszą wersję Pure Farming 2018 i będą mogli pograć. Będą występy na scenach, wizyty celebrytów. Atrakcją dla dużych i małych zwiedzających będzie jazda na symulatorach rolniczych maszyn. Miłośnicy gry komputerowej Pure Farming, pewnie już nie mogą doczekać się premiery roku 2018. Na targach będzie okazja pograć w najnowszą wersję. Rozstrzygniemy też konkurs na najlepsze filmowe zaproszenie na targi. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji przygotowanych przez firmy, zapraszam więc do odwiedzin.

–  Targi AGROTECH uzupełnia wystawa LAS-EXPO

– W tym roku Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi osiągają pełnoletność – to już 18. edycja w Targach Kielce. W roku 2018 będzie można zobaczyć 50 firm z 4 krajów. Co roku wystawa LAS-EXPO gromadzi zwiedzających zainteresowanych prowadzeniem efektywnej i nowoczesnej gospodarki leśnej. Ekspozycja obejmuje wszelkie narzędzia, urządzenia i maszyny do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna, ale również środki ochrony lasu przed szkodnikami, nowoczesną ochronę przeciwpożarową, środki monitoringu obszarów leśnych, szkółkarstwo, nasiennictwo, hodowlę i użytkowanie lasu. Wśród firm wystawiających się w Targach Kielce 16-18 marca są również te proponujące zaawansowane systemy informatyczne, mapy. W ramach LAS-EXPO poruszane są zagadnienia współczesnej gospodarki łowieckiej. To ciekawa wystawa nawet dla osób spoza branży – firmy przygotowały w tym roku pokazy dynamiczne maszyn do obróbki drewna. A wieloletnią już tradycją tej wystawy są popisy drwali i hejnalistów oraz obecność sokolników.

Gorąco zachęcam do odwiedzin targów AGROTECH i LAS-EXPO od 16 do 18 marca.

TARGI KIELCE S.A.

TARGI KIELCE S.A.

25-672 Kielce, ul. Zakładowa 1
Telefony: 41 365 12 22, 41 345 62 61

www.targikielce.pl

Udostępnij ten artykuł
468 ad