AGROTECH to ćwierć wieku historii polskiej wsi

Rozmowa z Andrzejem Mochoniem, prezesem Targów Kielce

– Panie Prezesie, po 25-latach AGROTECH to największe targi techniki rolniczej w Europie Środkowo-Wschodniej, organizowane w halach wystawienniczych. Czuje Pan dumę?

– Oczywiście! Obserwowałem przez lata z wielka przyjemnością, jak targi rosły w siłę, opierały się wahaniom rynku. Dziś, pośród około 150 wydarzeń rolniczych, zajmują pozycję lidera. Są nie tylko największymi halowymi targami techniki rolniczej w Europie Środkowo-Wschodniej. Nie wszyscy wiedzą, że jest to także największa wystawa targowa w Polsce, spośród wszystkich branż gospodarki. Odwiedza ją co roku ponad 70 tysięcy osób, by zobaczyć ekspozycje 750 wystawców z całego świata. Jednak największym sukcesem targów AGROTECH, oprócz liczby wystawców i zwiedzających oraz kolejnych rekordów powierzchni jest fakt, że zdobyły zaufanie polskich rolników. To wartość bezcenna. Tegoroczny jubileusz 25-lecia wystawy, to także wielkie święto polskiej wsi.

– Targi towarzyszyły największym transformacjom polskich gospodarstw rolnych, prezentowały kierunki rozwoju polskiej wsi. Czy taką rolę pełnią do dziś?    

– Targi towarzyszyły rolnikom w chwili największych zmian, po wejściu Polski do Unii Europejskiej i wraz z pojawianiem się dotacji. Jednak obok tej historii, AGROTECH kojarzy mi się z najnowszymi światowymi technologiami i innowacjami techniki służącymi rolnikom. Taki cel targowej prezentacji przyświecał nam od początku. Wydarzenie to stało się nie tylko miejscem prezentacji nowości branży, ale od lat wyznacza kierunki rozwoju dla polskiej wsi. AGROTECH zawsze pełnił funkcję edukacyjną i doradczą. Dzięki stałej, dobrej współpracy z instytucjami i organizacjami rolniczymi w Kielcach odbywają się tu konferencje, warsztaty, spotkania doradcze. Od 25 lat ułatwiamy polskim rolnikom dostęp do specjalistycznej wiedzy, a to wielka wartość.

– Targi Kielce także rosły w siłę, wraz z rozwojem AGROTECHU…

– Z biegiem lat zmieniała się nasza infrastruktura targowa, stopniowo modernizowały się hale i teren wokół nich. Proszę pamiętać, że w chwili debiutu AGROTECHU zajął 1 halę, a dziś wypełnia wszystkie 7 hal, którymi dysponuje kielecki ośrodek i jeszcze systematycznie dobudowujemy kolejne 4 hale na potrzeby wystawy.

Razem z targami AGROTECH kielecki ośrodek wszedł w XXI wiek. Powstała nowoczesna hala E, parkingi (w tym wielopoziomowy) – w sumie na 2,5 tysiąca miejsc. Zbudowaliśmy wielofunkcyjne Centrum Kongresowe z 19 salami, przeznaczonymi na konferencje, kongresy, eventy lub bankiety. Dysponujemy przestronnym Biurem Prasowym, które co roku obsługuje podczas targów AGROTECH  ponad 150 dziennikarzy z kraju i zagranicy. Od debiutu targów techniki rolniczej zmienił się także dojazd do Targów Kielce – powstała sieć nowych dróg, zmodernizowano te istniejące. Wszystko dla wygody zarówno wystawców jak i zwiedzających, między innymi targi AGROTECH.

Zapraszam do odwiedzin jubileuszowej edycji, zachęcam co korzystania z całej gamy możliwości edukacyjnych, jakie proponuje tegoroczna wystawa. Obiecuję też, że AGROTECH 2019 zaskoczy niespodziankami i atrakcjami przygotowanymi przez wystawców specjalnie na jubileusz 25-lecia wystawy.

TARGI KIELCE S.A.

TARGI KIELCE S.A.

25-672 Kielce, ul. Zakładowa 1
Telefony: 41 365 12 22, 41 345 62 61

www.targikielce.pl

Udostępnij ten artykuł
468 ad