AGROTECH utrzymuje wysoki poziom

Rozmowa z Grzegorzem Figarskim, Dyrektorem Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH

Targi AGROTECH w Targach Kielce co roku odwiedza ponad 70 tysięcy osób.

 – Jak zapowiada się tegoroczna wystawa AGROTECH?

W ubiegłym roku wystawa zgromadziła 750 wystawców z Polski i świata. Do Kielc przyjechało ponad 70 000 zwiedzających. Liczymy na podobny wynik, bo AGROTECH utrzymuje wysoki poziom, będąc od lat liderem targów branży rolniczej organizowanych w halach wystawienniczych. Targi biją rekordy powierzchni wystawienniczej – dziś to ponad 63 tysiące metrów kwadratowych, a ekspozycje firm oferują wszystko, co potrzebne jest w gospodarstwach rolnych na miarę XXI wieku. Jubileusz 25-lecia będziemy świętować z wieloma niespodziankami, na które już zapraszam do Kielc 15-17 marca.

– Z roku na rok podczas targów AGROTECH pojawia się coraz więcej firm zagranicznych, nie tylko z Europy, ale także ze świata. Wystawców jakich państw zobaczymy?

–  W tym roku będziemy gościć w Targach Kielce reprezentantów 24 krajów, w tym: Niemiec, Austrii, Wielkiej Brytanii, Czech, Ukrainy, Chin, Holandii, Węgier, Francji, Litwy, Słowenii, Turcji, Włoch.  Targi odwiedzą także zagraniczne delegacje.

Czy tegoroczny AGROTECH znów zgromadzi największych graczy branży?

–  Pojawią się między innymi: Case, New Holland, AGCO, John Deere, Farmtrac, Zetor, Interhandler, Kuhn, McCormick, Manitou, Kubota, Ursus, Krukowiak, Claas, Same Deutz Fahr i wiele, wiele innych firm, spośród ponad 750 wystawców.

–  Jakie są plany dalszego rozwoju targów?

 – Trzymamy się strategii stałej poprawy jakości wystawy – zarówno jeśli chodzi o ilość i rangę wystawców z Polski i świata, ale także jeśli chodzi o jakość zwiedzającego, który przyjeżdża do Kielc zrobić biznes. Stale będziemy poszerzać kanały dystrybucji zaproszeń dla rolników i specjalistów branży. Podtrzymujemy dobrą współpracę z instytucjami rolniczymi, które zawsze są obecne podczas targów i służą konsultacjami.

Targi Kielce stale myślą o rozbudowie infrastruktury targowej i modernizacji tej istniejącej. Jesteśmy w fazie projektów nowoczesnej, obszernej hali, więc znów będziemy się zmieniać dla naszych wystawców i zwiedzających.

TARGI KIELCE S.A.

TARGI KIELCE S.A.

25-672 Kielce, ul. Zakładowa 1
Telefony: 41 365 12 22, 41 345 62 61

www.targikielce.pl

Udostępnij ten artykuł
468 ad