Nowości na AGRO SHOW 2019

Część 2

HORSCH Leeb 4 AX – nowy wymiar ochrony roślin

Podczas Agro Show HORSCH pokaże interesujący, ciągniony opryskiwacz Leeb 4 AX przeznaczony dla średnich gospodarstw. W porównaniu do pozostałych opryskiwaczy Leeb 4 AX został zredukowany pod względem wyposażenia technicznego i obsługi do najistotniejszych elementów, dzięki czemu zapewnia przejrzyste struktury operacyjne.

Opryskiwacz ten, podobnie jak wszystkie inne opryskiwacze polowe HORSCHA, został wyposażony w sprawdzony system Leeb BoomControl, który zapewnia optymalne prowadzenie belki.

Objętość zbiornika wykonanego z tworzywa sztucznego została zaprojektowana na 3800 litrów cieczy roboczej i 400 litrów wody czystej. Wysoka jakość powierzchni wewnętrznej i zewnętrznej zbiornika umożliwia jego łatwe czyszczenie. W zależności od wyboru pompa membranowo-tłokowa może mieć wydajność 270 l/min. lub 400 l/min. Pompa napędzana jest przy pomocy wału napędowego.

Czyszczenie wnętrza zbiornika odbywa się klasycznie według zasady rozcieńczania. System BoomControl gwarantuje odległość 50 cm do powierzchni docelowej pryskania i prędkość roboczą sięgającą do 15 km/h. Rozstaw dysz oferowany jest ze standardową odległością 50 cm. W zależności od potrzeb dyszel może być wyposażony w górny lub dolny sprzęg.


HORSCH Cruiser XL – perfekcjonista w płytkiej uprawie i w tworzeniu łoża siewnego

Na Targach Agro Show HORSCH pokaże bronę zębową Cruiser 6 XL zawieszaną na TUZ-ie. Cruiser XL przy maksymalnej głębokości roboczej wynoszącej 15 cm równie dobrze nadaje się do uprawy ścierniska (gdyż zapewnia optymalne rozłożenie słomy po zbiorach), jak i do przygotowania łoża siewnego, a także do mechanicznej walki z chwastami oraz spulchniania i wietrzenia gleby na wiosnę. Tę wielofunkcyjność zapewniają Cruiserowi sprężyste zęby wibrujące w trakcie pracy.

Dzięki swojej 6-belkowej budowie Cruiser znakomicie wyrównuje glebę, zaś duży prześwit wynoszący 700 mm umożliwia mu wpracowanie dużych ilości resztek pożniwnych.

Za sprawą nowej kombinacji ząb-redlica Cruiser stał się łatwiejszy w uciągu, redukując jednocześnie zużycie paliwa.

Sprężyste zęby HORSCH są praktycznie schowane w ramie i mają siłę wybicia wynoszącą 150 kg. Zęby mogą być wyposażone w cztery różne warianty redlic, co sprawia, że można je stosować o każdej porze roku.

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych

87 – 100 Toruń, ul. Poznańska 118
Telefony: (56) 651 47 40, (56) 623 31 25
Fax: (56) 651 47 44

www.pigmiur.pl

Udostępnij ten artykuł
468 ad