Nowości na AGRO SHOW 2019

Część 1

SWIMER WATER TANK

Firma SWIMER z Torunia, producent niezawodnych rozwiązań do magazynowania i dystrybucji płynów, podczas XXI międzynarodowej wystawy rolniczej Agro-Show 2019  ma przyjemność przedstawić Państwu nowy produkt w swojej ofercie.  SWIMER WATER TANK to stacjonarny, jednopłaszczowy zbiornik do wody o pojemności 20000 litrów wykonany z najwyższej jakości surowców. W 100% oryginalny/dziewiczy polietylen produkowany i dostarczany przez największe światowe koncerny (Dow Chemicals, LyondellBasell). Odporny na promienie UV, nie blaknie, nie koroduje, jest niezwykle łatwy w utrzymaniu w czystości.

Zbiorniki do wody marki SWIMER znajdują szerokie zastosowanie zarówno w sektorze prywatnym oraz publicznym. W każdej branży, tam gdzie istnieje potrzeba magazynowania wody, zbiorniki SWIMER WATER TANK stanowią doskonały wybór.

Zbiorniki do wody SWIMER WATER TANK wyróżniają się wysoką odpornością chemiczną i mechaniczną. Wykonane są w technologii  rotomouldingu czyli metodą  formowania rotacyjnego, która zapewnia naszym produktom jednolity odlew (brak spawów, łączeń) oraz dużą wytrzymałość na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Dzięki uchwytom do przenoszenia zbiorniki są łatwe w transporcie i rozładunku, nie wymagają specjalistycznego sprzętu. Kompaktowe wymiary i doskonała jakość gwarantują najwyższy komfort oraz wygodę użytkowania. Specjalistyczna kolorystyka zbiornika chroni przed blaknięciem, co zapewnia długotrwałe komfortowe użytkowanie. Na zbiorniki do wody udzielana jest pięcioletnia letnia gwarancja (na szczelność) oraz dwuletnia gwarancja (na akcesoria).

Zbiorniki do wody posiadają szereg atestów i certyfikatów, m.in.:

  • ISO 9001,
  • ISO 27001,
  • Atest Higieniczny
  • Certyfikat norma EN 13341:2005+A1:2011
  • dyrektywa maszynowa Certyfikat norma EN 13341 2005+A1 2011

SWIMER to polska firma działająca na rynku od ponad 11 lat, która zajmuje się projektowaniem oraz produkcją najwyższej jakości zbiorników i systemów do magazynowania, transportu i dystrybucji płynów takich jak: olej napędowy, AdBlue®, nawozy płynne, woda.


MANITOU – widoczność i dobre samopoczucie

Po wprowadzeniu ładowarek NewAg, Manitou Group uzupełnia ofertę rolniczą nowym modelem MLA. Ta przegubowa ładowarka teleskopowa odpowiada na różne potrzeby i zastosowania klientów, takie jak karmienie zwierząt, sprzątanie stajni lub obornika, przenoszenie kiszonki, przenoszenie i transport bel. Centralne ustawienie i szerokość kabiny kierowcy jest naprawdę inna niż w tradycyjnych ładowarkach teleskopowych. W rzeczywistości dzięki tej konfiguracji widoczność i komfort zostały znacznie poprawione, szczególnie w operacjach manipulacyjnych wymagających dobrej widoczności wokół maszyny. Położenie kratki nadaje nowej ładowarce MLA naprawdę dobrą widoczność na maksymalnej wysokości.

MLA oferuje dobry dostęp do kabiny, z możliwością wejścia z lewej lub prawej strony dzięki dwóm drzwiom. Słynny joystick JSM® na pływającym podłokietniku jest częścią dobrego samopoczucia wewnątrz kabiny. Zanieczyszczenie hałasem zostało ograniczone do minimum.

Drugą kluczową zaletą tej przegubowej koncepcji jest zwrotność, z ostrym promieniem skrętu – MLA jest nawet w stanie wykonać zawracanie w ciasnych przestrzeniach. Z pakietem „Inteligentna hydraulika” i wysięgnik „Active CRC” zawieszenie, ten model pozwala użytkownikowi zautomatyzować wiele ruchów i uzyskać większą wydajność. Ze względu na jakość wyposażenia nowy MLA ma zoptymalizowane zużycie paliwa, a okresy wymiany są dłuższe niż wcześniej. Dzięki lepszej konserwacji całkowity koszt posiadania tej maszyny jest również zmniejszony.

Wydajność została zaprojektowana w celu zaspokojenia potrzeb zróżnicowanych gospodarstw rolnych i hodowlanych. „Wraz z nowym Manitou MLA wróciliśmy na rynek przegubowych ładowarek teleskopowych, koncepcji ładowarki teleskopowej, która zapewnia naszym klientom maksimum komfortu, widoczności i zwrotności”, komentuje Wojciech Mańkiewicz, kierownik rynku rolnego i rozwoju produktu rolniczego w Polsce.

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych

87 – 100 Toruń, ul. Poznańska 118
Telefony: (56) 651 47 40, (56) 623 31 25
Fax: (56) 651 47 44

www.pigmiur.pl

Udostępnij ten artykuł
468 ad